Het was weer tijd voor een nieuw gerecht van de Big Green Egg en we hadden altijd al een keer kreeft willen proberen. Nu hebben we een tijd getwijfeld of we een levende kreeft wilden bereiden op een kreeft uit de diepvries zouden kopen.
Het is uiteindelijke en diepgevroren exemplaar geworden. In de toekomst zullen we ook echt een keer een versie klaarmaken, want ik ben van mening dat je het in zijn geheel moet kunnen klaarmaken als je het wilt eten en dat kan soms echt een stap zijn.
De paste heb ik zelf gemaakt en dat recept kun je ook op de site vinden. Als je droge pasta wilt gebruiken is dat ook een goede keuze en kost ook wat minder tijd. Met het draaien van je eigen pasta ben je toch weer een uurtje extra tijd kwijt.
De wijn die we bij dit gerecht hebben gedronken was de Italiaanse Chardonnay van Massimo di Leonardo uit Noord-Italië. De wijn heeft behoorlijk veel smaak en past daarom ook goed bij dit gerecht, het doet namelijk niet af bij de pittige toevoegingen in de pasta en de citrustonen van de limoen in de boter.

Kreeft in limoenboter met verse pasta en gamba’s
Equipment
- Big Green Egg | Direct grillen
- Kookpan
- Koekenpan
- Rasp
- Dutch oven
Ingrediënten
- 2 halve kreeften diepvries kan prima
- 4 grote gamba's ongepeld
Limoenboter
- 50 gram ongezouten roomboter
- 1 limoen
Gamba olie
- 3 eetlepels olijfolie
- 3 tenen knoflook fijngesneden
- 1 handje peterselie
Pasta aglio e olio
- 1 eetlepel peperoncino
- 3 eetlepels olijfolie
- 3 tenen knoflook fijngesneden
- 150 gram pasta bij voorkeur vers, zie de link
- zout om pasta te koken
Instructies
- Allereerst begin je met de verse pasta volgens het recept op deze link. Maak je de paste niet vers? Zet dan alvast 150 gram gedroogde pasta aan de kant, ongekookt.
- Laat de kreeft en gamba op kamertermperatuur komen.
- Warm de green egg op voor 150 graden direct grillen op de cast iron grid. Verwarm de Dutch Oven mee.
Limoenboter
- Meng 50 gram roomboter, op kamertemperatuur, met gerapte schil van de limoen en het sap van een halve limoen.
- Verdeel de boter over het vlees van de kreeft.
- Leg nu de gamba's op het warme deel van het rooster (haal de Dutch Oven van het vuur), boven het vuur, en rooster ze met de deksel dicht voor 5 minuten.
Gamba olie
- Meng de olijfolie met de knoflook en peterselie. Doe het mengsel in de verwarmde Dutch Oven.
- Verplaatst de gamba's naar de Dutch Oven en zet dit midden op het vuur.
- Leg de kreeftdelen om de Dutch Oven heen, met de schalen naar beneden, en verwam voor 8 tot 10 minuten.
Pasta aglio e olio
- Meng de olie met de knoflook en peperoncino en verwam dit in de koekenpan.
- Kook de verse pasta 3 minuten op de gedroogde pasta volgens de verpakking in water met voldoende zout.
- Giet de pasta af en roer het bij het oliemengsel op een lage warmte tot de kreeft en gamba klaar is. Zorg dat de pasta goed gemengt is met de olie, knoflook en peperoncino.
- Verdeel de pasta over 2 borden samen met de kreeft en de gamba's.
- Eet smakelijk!
Heb je dit recept gemaakt? Ik ben erg benieuwd hoe je het vond! Als je vragen hebt kun je natuurlijk ook altijd contact opnemen.
Als je het recept gemaakt hebt kun je altijd een foto sturen, ik vind het leuk deze op social media te plaatsen als je daar interesse in hebt.