Een heerlijke garnalen pasta gerecht die30 minuten op tafel staat, op sommige dagen is het wel fijn dat je iets snel op tafel hebt staan. Wil je dan toch iets dat de avond bijzonder maakt? Kies dan voor deze romige pasta, door de volle smaak van knoflook en pasta is het een heerlijke combinatie.

Een heerlijke garnalen pasta in de roomsaus
Equipment
- 1 Koekenpan
- 1 Kookpan
Ingrediënten
- 24 grote garnalen ongepeld en ontdarmd
- 1 ui fijngesneden
- 2 tenen knoflook fijngesneden
- 1 rode paprika fijngesneden
- 2 grote tomaten in kleine blokjes
- 250 ml room
- 1 eetlepel paprikapoeder
- 1 eetlepel kerriepoeder
- een bosje peterselie
- een scheutje whisky
- chilipoeder naar smaak
- zout naar smaak
- 250 gram spaghetti
- geraspte pecorino of parmezaan als afwerking
Instructies
- Verwarm op medium hoogte een koekenpan met daarin een goede scheut olijfolie. Stoof de ui en knoflook bij tot ze glazig zijn, voeg dan de paprika toe en stoof mee.
- Voeg de garnalen in zijn geheel toe en laat voor 5 minuten meegaren.
- Kook nu ook de gedroogde pasta gaar, maar zorg dat de pasta nog een kleine bite heeft.
- Voeg nu de kerriepoeder, paprikapoeder en chilipoeder toe en schep dit geheel om zodat de kruiden goed gemengd zijn. Doe nu de blokjes tomaat erbij en laat nog 3 minuten garen.
- Blus de pan af met een scheutje whisky (of cognac).
- Voeg nu de room toe en laat dit inkoken tot de gewenste dikte. Het geheel breng je op smaak met zout en peterselie.
- Giet de pasta af en verdeel dit over de borden. Verdeel daarop de garnalen en de saus en maak het af met geraspte parmezaanse kaas of pecorino.
- Bon appetit!
Wijnadvies – Domaine Gassier Pays d’Oc Embruns de Viognier 2021
De talentvolle wijnmaker Michel Gassier uit de wijnstreek Costières de Nîmes maakt deze smaakvolle, rijke en weelderige Viognier met de zo karakteristieke abrikoos- en perzikaroma’s.
De wijnmaker moet in het groeiseizoen vaak de wijngaard in om knoppen en zelfs druiven weg te knippen en zo het rendement in toom te houden. Na de handmatige pluk volgt een hogeschoolvinificatie in de wijnkelder, inclusief rijping op de afgestorven gistcellen en het rondroeren daarvan, de zogenaamde ‘bâtonnage’.
Met een knipoog naar de zeer exclusieve Condrieu uit de naburige Rhônevallei laat Michel Gassier u voor een bescheiden prijs genieten van een topwijn. Vol, zacht én fris van smaak en een perfecte begeleider van asperges of vis in romige saus.
