Ga terug
–+ servings

Artisjok met een frisse dip

Artisjok voor bij de borrel met een heerlijke dip.
Porties 2
Bereidingstijd 35 minuten

Equipment

  • Middelgrote pan

Ingrediënten

  • 2 artisjokken
  • 1 liter groentebouillon
  • 3 eetlepels griekse yoghurt
  • 1 eetlepel mayonaise
  • 1 eetlepel mosterd
  • 1 teentje knoflook
  • 1 theelepel witte wijn azijn
  • peper en zout naar smaak

Instructies

  • Artisjok als borrelsnack is echt heerlijk en super simpel. Voor deze keer had ik het zelf ook nog nooit zo gemaakt of gegeten, maar dit is zeker voor herhaling vatbaar.
  • Om te beginnen kook je artisjokken in 30 minuten gaar in een pan gevuld met de groentenbouillon. Het is belangrijk dat ze helemaal onderstaan, dus als ze naar boven komen drijven kun je er bijvoorbeeld een schoteltje op leggen waar de warme lucht nog wel goed langs kan.
  • In de tijd dat je de artisjokken kookt kun je de dip maken. Dit doe je door de griekste yogurt, mosterd, mayonaise en azijn goed door elkaar te mengen. Snijdt ook je knoflook fijn en voeg dit eraan toe. Je maakt de dip dan af door peper en zout toe te voegen naar je eigen smaak. Dek de dip af en zet het in de koelkast tot je artisjokken klaar zijn.
  • Als je artisjokken gaar zijn laat je ze een minuut of 5 afkoelen. Om er van te genieten haal je iedere keer een blaadje van de artisjok af en doop je de onderkant in de dip. Dit deel is zachter en kun je er met je tanden zacht aftrekken, je eet niet de hele bladeren op.
    Hoe dichter je bij het midden van de artisjok komt hoe meer je er van kunt eten. Het hart kun je daarna ook in tweeen snijden en opeten.
  • Het is echt een keer iets anders voor de borrel en het steelt ook echt de show!
Gang: Borrelhapje
Keuken: Frans
Trefwoord: artisjok, borrel, borrelhap, borreltijd, dip, geenvlees, gezondersnack, vega, vegetarisch